Pielęgnacja twarzy, a dieta

24 października 2014 | Kategoria: Kosmetyki | Tagi: , ,

Twarz jest odbiciem naszego stanu zdrowia. Wystarczy ją dobrze obserwować aby dostrzec zmiany na naskórku. Co gorsza na jej wygląd ma wpływ nie ubłaganie czas, dlatego też robimy wszystko, co można aby zatrzymać młodość jak najdłużej. W dążeniu do doskonałej skóry możemy posłużyć się licznymi kosmetykami, chirurgią estetyczną czy nawet pomocą kosmetyczki, nic jednak nie jest w stanie zatrzymać procesu starzenia się skóry. Z wiekiem wiotczeje ona, pozbawiona kolagenu oraz wody. Aby ten przykry moment odwlec jak najbardziej w czasie musimy dobrze zadbać o naskórek i właściwie go odżywić. W tym celu nie trzeba wydawać majątku na kosmetyki wystarczy dobra dieta. Sam termin określa właściwie zbilansowane posiłki tak aby dostarczyć organizmowi odpowiedniej porcji witamin, oraz składników mineralnych. Wbrew przekonaniom dieta jest bardzo ważna dla naszego organizmu. Jeśli skóra będzie miała dostarczone wszystkie niezbędne składniki to dłużej zachowa młody i piękny wygląd. W tym celu stawiamy na warzywa oraz owoce, można je naturalnie poddawać obróbce cieplnej, jednak spożywane na surowo dostarczają więcej witamin. Poprzez dobrze zbilansowane posiłki skóra staje się przede wszystkim promienna, a my czujemy się lepiej. Owoce jaki warzywa można dostarczać organizmowi poprze spożywanie posiłków lub stosując je jako pół produkty do maseczek i płukanek. Dawniej to właśnie z roślin wytwarzano kosmetyki oraz maseczki poprawiajcie wygląd skóry. To jaki rodzaj produktu użyjemy powinien być uzależniony głownie od problemu występującego na naszej skórze, jeśli jest to skóra tłusta znakomicie wysuszy ją i odżywi plaster ogórka. Dobrym rozwiązaniem są też liście szałwii wykorzystywane w postaci naparu. Z kolei na cerę trądzikową i trudną najlepiej jest stosować zioła które oczyszczą i złuszczą naskórek, czyli rumianek, pokrzywę, len. Każde warzywo czy też owoc posiada inne właściwości które trzeba poznać. Co ważne są ogólnie dostępne i w przystępnej cenie, co czyni je bardziej atrakcyjnymi. Skóra w ciągu dnia narażona jest na wiele negatywnych czynników ale nie tylko zły wpływ mają na nią również niewłaściwe przyzwyczajenia żywieniowe. Najczęściej jemy zbyt ostro i słono co później objawia się niedoskonałościami na twarzy. Oprócz ostrych przypraw powinniśmy również wyeliminować słodycze, oraz alkohol ponieważ te również mają na nas negatywny wpływ. Pielęgnacja twarzy jest trudnym zdaniem, ponieważ zazwyczaj nie mamy co do tego zagadnienia odpowiedniej wiedzy, dlatego też stawimy wyłącznie na kosmetyki tym czasem problem leży w nas i naszych nawykach.

 

W swej drodze do pięknych oraz zdrowych włosów nie możemy pominąć ryb, ponieważ one również są źródłem cennych składników mineralnych. Kolejnym ważnym krokiem który pomoże nam poprawić kondycję naszych włosów jest odpowiednie dbanie o nie. Na początek powinniśmy pomyśleć o dobrym szamponie, nie dajmy się nabrać na jego walory zapachowe czy wygląd zewnętrzny, liczy się skład oraz atest PZH. Do włosów powinniśmy stosować szampony delikatne, najlepiej aby były one dziecięce, ponieważ nie zawierają dużo sztucznych składników, a tym samym nie obciążają naszych włosów. Ponadto włosy powinniśmy my co kilka dni, nie codziennie ponieważ wtedy są bardziej łamliwe i wypadają. Aby zachować jak największą ilość włosów powinniśmy rozczesywać je bardzo delikatnie, kiedy będą już lekko suche. Warto też pozwolić im wysuszyć się naturalnie, gorące powietrze z suszarki tylko osłabia strukturę włosa. Jeśli chcemy aby włosy prezentowały się lepiej warto też posłużyć się właściwą odżywką do włosów która pomoże w ich rozczesywaniu oraz układaniu.

O stronie

Każdy pragnie być posiadaczem pięknych i zdrowych włosów. Z biegiem lat słabną one i zaczynają wypadać, najczęściej wypadają wiosną i jesienią wtedy możemy tracić ich nawet do osiemdziesięciu dziennie. Jeśli dotychczas cieszyliśmy się zdrowymi i gęstymi włosami, a zaczęły one intensywnie wypadać wówczas powinniśmy udać się do specjalisty, który przepisze specjalną kurację. W tej sytuacji ważny jest czas, im szybciej tym lepiej, włosy są przecież synonimem kobiecości poza tym im jest ich mniej tym częściej dochodzi do łuszczenia się skóry i w konsekwencji łupieżu. Kondycję naszych włosów możemy również poprawić sami domowymi sposobami. Mają one wiele zalet, ponieważ po pierwsze nie są tak inwazyjne jak chemia ze sklepu, a po drugie poprawiają wygląd naszych włosów i sprawiają, że są one zdrowsze. Włosy aby były piękne i lśniące muszą być przede wszystkim dobrze odżywione czyli decydującą rolę odgrywa tutaj właściwie zbilansowana dieta. Na włosy dobrze oddziałują potrawy zawierające w swym składzie cynk, żelazo, witaminy z grupy A i B. Najwięcej składników tych znajdziemy przede wszystkim w brukselce, kapuście, żółtku jaja kurzego. fotel pedicure