Kremy do twarzy

7 listopada 2014 | Kategoria: Kosmetyki | Tagi: , ,

Kremy do twarzy Twarz jest wizytówką każdej kobiety, nic więc dziwnego, że to właśnie piękna płeć przywiązuje do twarzy najwięcej uwagi. Twarz, a raczej jej kondycja zdradza nie tylko nasz wiek, ale przede wszystkim stan naszej skóry. Jeśli o nią dobrze nie dbamy wówczas nasza cera jest ziemista i przebarwiona. Najczęściej jednak kobiety obawiają się najbardziej zmarszczek, czyli bruzd umiejscowionych wokół oczu czy czoła, dlatego też aby nasza cera wyglądała dobrze musimy o nią właściwie dbać, chodzi tutaj przede wszystkim o dobre nawilżenie, ponieważ w ciągu całego dnia skóra znacznie traci pokłady wody i wysusza się. W takim stanie jest narażona na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, oraz wszelkich zanieczyszczeń. Dobrym rozwiązaniem w celu uzyskania pięknej cery jest pielęgnacja codzienna kremami. Krem jest kosmetykiem przeznaczonym do twarzy, jego zdaniem nadrzędnym jest nawilżenie jej i odżywienie dogłębne . W swym składzie zawiera liczne substancje uelastyczniające skórę i napinające, dodatkowym jego walorem jest estetyczny wygląd i cudowny kwiatowy lub owocowy zapach. Kremy są jak najbardziej kosmetykami chemicznymi, czyli zostały tak stworzone aby długo mogły nam służyć i się nie psuły. Substancje konserwujące nie są dla nas pozytywne ale mimo to stosujemy kremy aby pięknie wyglądać. Dość nowym pomysłem są kremy naturalne bez dodatku konserwantów. Sama nazwa jest bardzo adekwatna, ponieważ kremy te wykonane są na bazie naturalnych składników to jest roślin, kwiatów ziół. Brakuje w nich sztucznych utrwalaczy dlatego też mają nieco inną konsystencje od tych tradycyjnych i muszą być przechowywane w lodówce. Brak chemii wpływa również na ich przydatność, ponieważ można z nich korzystać tylko przez okres kilku tygodni. Kremy te cenione są przede wszystkim za to, że odżywiają skórę i wygładzają. Skora wygląda po ich stosowaniu pięknie i świeżo a dodatkowo dostaje porcje wielu witamin. Na rynku jest wiele gatunków kremów, dzielimy je nie tylko ze względu na sposób przygotowania technologicznego, każdy z nich rożni się składem. Kremy możemy podzielić na kilka zasadniczych grup, czyli dla cery wrażliwej, suchej, naczyniowej lub ze względu na przedział wiekowy. Skóra z wiekiem inaczej się zachowuje, co za tym idzie potrzebuje też innej pielęgnacji. Skora młodej kobiety będzie potrzebowała nawilżenia z kolei pani w średnim wieku już nie tylko, w tym przypadku niezbędne będą substancje uelastyczniające naskórek. Stosowanie kremów przynosi same zalety, ponieważ skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Dzięki dobrze dobranym do naszej skóry kosmetykom możemy trochę oszukać czas i dobrze czuć się we własnym ciele na długo.

 

W swej drodze do pięknych oraz zdrowych włosów nie możemy pominąć ryb, ponieważ one również są źródłem cennych składników mineralnych. Kolejnym ważnym krokiem który pomoże nam poprawić kondycję naszych włosów jest odpowiednie dbanie o nie. Na początek powinniśmy pomyśleć o dobrym szamponie, nie dajmy się nabrać na jego walory zapachowe czy wygląd zewnętrzny, liczy się skład oraz atest PZH. Do włosów powinniśmy stosować szampony delikatne, najlepiej aby były one dziecięce, ponieważ nie zawierają dużo sztucznych składników, a tym samym nie obciążają naszych włosów. Ponadto włosy powinniśmy my co kilka dni, nie codziennie ponieważ wtedy są bardziej łamliwe i wypadają. Aby zachować jak największą ilość włosów powinniśmy rozczesywać je bardzo delikatnie, kiedy będą już lekko suche. Warto też pozwolić im wysuszyć się naturalnie, gorące powietrze z suszarki tylko osłabia strukturę włosa. Jeśli chcemy aby włosy prezentowały się lepiej warto też posłużyć się właściwą odżywką do włosów która pomoże w ich rozczesywaniu oraz układaniu.

O stronie

Każdy pragnie być posiadaczem pięknych i zdrowych włosów. Z biegiem lat słabną one i zaczynają wypadać, najczęściej wypadają wiosną i jesienią wtedy możemy tracić ich nawet do osiemdziesięciu dziennie. Jeśli dotychczas cieszyliśmy się zdrowymi i gęstymi włosami, a zaczęły one intensywnie wypadać wówczas powinniśmy udać się do specjalisty, który przepisze specjalną kurację. W tej sytuacji ważny jest czas, im szybciej tym lepiej, włosy są przecież synonimem kobiecości poza tym im jest ich mniej tym częściej dochodzi do łuszczenia się skóry i w konsekwencji łupieżu. Kondycję naszych włosów możemy również poprawić sami domowymi sposobami. Mają one wiele zalet, ponieważ po pierwsze nie są tak inwazyjne jak chemia ze sklepu, a po drugie poprawiają wygląd naszych włosów i sprawiają, że są one zdrowsze. Włosy aby były piękne i lśniące muszą być przede wszystkim dobrze odżywione czyli decydującą rolę odgrywa tutaj właściwie zbilansowana dieta. Na włosy dobrze oddziałują potrawy zawierające w swym składzie cynk, żelazo, witaminy z grupy A i B. Najwięcej składników tych znajdziemy przede wszystkim w brukselce, kapuście, żółtku jaja kurzego.