Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?

10 listopada 2014 | Kategoria: Zabiegi | Tagi: , ,

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja? Sposobów na uzyskanie gładkiej skóry jest wiele, technika i kosmetologia dają nam w tym zakresie ogromne pole do popisu. Mało kto orientuje się, że problemy z zaskórnikami dotyczą ponad sześćdziesiąt procent kobiet. Tym czasem problemu można bardzo szybko się pozbyć. Pierwszym rozwiązaniem jest peeling kawitacyjny, jest to swego rodzaju nowość na rynku. Zadaniem tej metody jest usuniecie martwego naskórka przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Na początku twarz zwilża się wodą, a następnie kropelki wody pod wpływem fal rozbijają się i niszczą starą skórę. Peeling taki jest w zasadzie bezbolesny i bardzo przyjemny w doznaniach przypomina raczej masaż. Drugim rozwiązaniem które pozwoli nam oczyścić głęboko twarz jest niewątpliwie mikrodermabrazja, jest to uniwersalny zabieg kosmetyczny podczas którego kosmetyczka wykorzystuje do pracy urządzenie zaopatrzone w głowicę z licznymi kryształkami. Wprawiona w ruch głowica bardzo szybko pracuje i ściera wierzchnią warstwę skóry. Mikrodermabrazja niesie ze sobą ogromne korzyści, ponieważ skóra lepiej wygląda, mogą z niej korzystać osoby zarówno z cerą wrażliwą jaki trądzikową. Dzięki zabiegowi skóra oczyszcza się i usunięte zostają z niej zaskórniki oraz tak nie chciane wągry. Obie metody są doskonałym rozwiązaniem dla poprawienia wyglądu naszej skory i nie trwają zbyt długo. Co ważne nie są tak inwazyjne jak peeling laserowy czy chemiczny dlatego też sam zabieg zaliczyć można do bardzo przyjemnych. W takim razie na co się zdecydować? najpierw musimy udać się do socjalisty, czyli kosmetyczki która dokona oceny naszej skóry to ona powinna nam podpowiedzieć czego taki naprawdę potrzebujemy. Każda skóra jest inna i wymaga nieco innej pielęgnacji. zanim jednak zdecydujemy się na peeling musimy mieć jeszcze kilka kwestii na uwadze. Pomimo, że zabieg jest bezbolesny wywołuje podrażnienie skóry, zaczerwienienie może utrzymywać się nawet do kilku dni. Jeśli nie mamy tak wiele czasu lepiej zdecydować się na peeling kawitacyjny który jest mniej inwazyjny. Poza tym na peelingi głęboko oczyszczające nie powinny wybierać się kobiety w ciąży, chorzy na zwężenie żył czy osoby u których wykryto nowotwór. co watro zaznaczyć mikrodermabrazja ma większy staż jeśli chodzi o jej wykonywanie, peeling kawitacyjny jest nowości ale nieraz watro zaryzykować, ponieważ wciąż rozwijała się medycyna usprawnia zabiegi, kosmetyki tak byśmy czuli się jak najbardziej komfortowo. Dbanie o skórę powinno stać się naszym priorytetem w dążeniu do pięknego wyglądu.

 

W swej drodze do pięknych oraz zdrowych włosów nie możemy pominąć ryb, ponieważ one również są źródłem cennych składników mineralnych. Kolejnym ważnym krokiem który pomoże nam poprawić kondycję naszych włosów jest odpowiednie dbanie o nie. Na początek powinniśmy pomyśleć o dobrym szamponie, nie dajmy się nabrać na jego walory zapachowe czy wygląd zewnętrzny, liczy się skład oraz atest PZH. Do włosów powinniśmy stosować szampony delikatne, najlepiej aby były one dziecięce, ponieważ nie zawierają dużo sztucznych składników, a tym samym nie obciążają naszych włosów. Ponadto włosy powinniśmy my co kilka dni, nie codziennie ponieważ wtedy są bardziej łamliwe i wypadają. Aby zachować jak największą ilość włosów powinniśmy rozczesywać je bardzo delikatnie, kiedy będą już lekko suche. Warto też pozwolić im wysuszyć się naturalnie, gorące powietrze z suszarki tylko osłabia strukturę włosa. Jeśli chcemy aby włosy prezentowały się lepiej warto też posłużyć się właściwą odżywką do włosów która pomoże w ich rozczesywaniu oraz układaniu.

O stronie

Każdy pragnie być posiadaczem pięknych i zdrowych włosów. Z biegiem lat słabną one i zaczynają wypadać, najczęściej wypadają wiosną i jesienią wtedy możemy tracić ich nawet do osiemdziesięciu dziennie. Jeśli dotychczas cieszyliśmy się zdrowymi i gęstymi włosami, a zaczęły one intensywnie wypadać wówczas powinniśmy udać się do specjalisty, który przepisze specjalną kurację. W tej sytuacji ważny jest czas, im szybciej tym lepiej, włosy są przecież synonimem kobiecości poza tym im jest ich mniej tym częściej dochodzi do łuszczenia się skóry i w konsekwencji łupieżu. Kondycję naszych włosów możemy również poprawić sami domowymi sposobami. Mają one wiele zalet, ponieważ po pierwsze nie są tak inwazyjne jak chemia ze sklepu, a po drugie poprawiają wygląd naszych włosów i sprawiają, że są one zdrowsze. Włosy aby były piękne i lśniące muszą być przede wszystkim dobrze odżywione czyli decydującą rolę odgrywa tutaj właściwie zbilansowana dieta. Na włosy dobrze oddziałują potrawy zawierające w swym składzie cynk, żelazo, witaminy z grupy A i B. Najwięcej składników tych znajdziemy przede wszystkim w brukselce, kapuście, żółtku jaja kurzego. www.holujemy.rzeszow.pl/laweta-rzeszow/