Cera naczynkowa i jej pielęgnacja

13 listopada 2014 | Kategoria: Kosmetyki | Tagi: , ,

Cera naczynkowa i jej pielęgnacja Każda kobieta pragnie wyglądać jak najlepiej, zanim ten efekt zostanie uzyskany wymaga od nas wielu wyrzeczeń. Cera wymaga ciągłej pomocy, kuracji, kosmetyków, najtrudniejsza w pielęgnacji okazuje się być cera naczyniowa. Jest ona bardzo delikatna, szkodzą jej w zasadzie wszystkie czynniki zewnętrzne czyli temperatura, wiatr czy wilgoć. Mało efektowne pajączki na skórze można ukrywać pod warstwą kosmetyków lub zadbać aby było ich jak najmniej. Kurację naszej popękanej skóry należy zacząć od dostarczenia jej odpowiedniej dawki witamin z grupy K i C, to właśnie one poprawiają kondycję skóry i wzmacniają naskórek. Walczyć ze skórą naczyniową można też poprzez stosowanie odpowiednich kremów. W sklepach dostępne są dobrej jakości kremy, które chronią skórę nie tylko przed ciepłem, ale też w mroźne dni. W trosce o dobro skóry naczyniowej watro tez unikać sauny, ponieważ zbyt duża ilość ciepłego powietrza może być szkodliwa. Skórę z pajączkami można tez pielęgnować w naturalny sposób czyli stosując maseczki wykonywane w domu. Najlepszymi składnikami do maseczki dla cery naczyniowej są aloes oraz mango. Pierwszy składnik znakomicie poprawia ukrwienie skóry oraz działa jak balsam czyli łagodzi podrażnienia, z kolei mango poprawia kondycję naszej skóry. Jeśli połączymy te dwa składniki możemy uzyskać znakomitą maseczkę regeneracyjną. Maseczkę taką powinno się nakładać schłodzoną na skórę twarzy, ponieważ wtedy obkurczają się naczynka. Masa taka jest bardzo prosta do wykonania, pamiętać jednak należy o tym, że każda maseczka wykonana ze świeżych składników w domu powinna być wykorzystana bezpośrednio w przeciągu kilku godzin, ponieważ tylko wtedy nie traci swoich cennych składników odżywczych oraz będzie bardziej skuteczna. Cera naczyniowa jest dość trudna w pielęgnacji ze względu na dużą wrażliwość naskórka, mimo to trzeba dbać o nią ze wzmożoną siłą, ponieważ nie leczona skóra może pogorszyć tylko swój stan. Skóra naczyniowa jest wymagająca i najczęściej pojawia się po czterdziestym roku życia. Jeśli mamy skłonności do delikatnych naczynek powinniśmy już wcześniej rozpocząć kurację, która pomoże naszej skórze.

 

W swej drodze do pięknych oraz zdrowych włosów nie możemy pominąć ryb, ponieważ one również są źródłem cennych składników mineralnych. Kolejnym ważnym krokiem który pomoże nam poprawić kondycję naszych włosów jest odpowiednie dbanie o nie. Na początek powinniśmy pomyśleć o dobrym szamponie, nie dajmy się nabrać na jego walory zapachowe czy wygląd zewnętrzny, liczy się skład oraz atest PZH. Do włosów powinniśmy stosować szampony delikatne, najlepiej aby były one dziecięce, ponieważ nie zawierają dużo sztucznych składników, a tym samym nie obciążają naszych włosów. Ponadto włosy powinniśmy my co kilka dni, nie codziennie ponieważ wtedy są bardziej łamliwe i wypadają. Aby zachować jak największą ilość włosów powinniśmy rozczesywać je bardzo delikatnie, kiedy będą już lekko suche. Warto też pozwolić im wysuszyć się naturalnie, gorące powietrze z suszarki tylko osłabia strukturę włosa. Jeśli chcemy aby włosy prezentowały się lepiej warto też posłużyć się właściwą odżywką do włosów która pomoże w ich rozczesywaniu oraz układaniu.

O stronie

Każdy pragnie być posiadaczem pięknych i zdrowych włosów. Z biegiem lat słabną one i zaczynają wypadać, najczęściej wypadają wiosną i jesienią wtedy możemy tracić ich nawet do osiemdziesięciu dziennie. Jeśli dotychczas cieszyliśmy się zdrowymi i gęstymi włosami, a zaczęły one intensywnie wypadać wówczas powinniśmy udać się do specjalisty, który przepisze specjalną kurację. W tej sytuacji ważny jest czas, im szybciej tym lepiej, włosy są przecież synonimem kobiecości poza tym im jest ich mniej tym częściej dochodzi do łuszczenia się skóry i w konsekwencji łupieżu. Kondycję naszych włosów możemy również poprawić sami domowymi sposobami. Mają one wiele zalet, ponieważ po pierwsze nie są tak inwazyjne jak chemia ze sklepu, a po drugie poprawiają wygląd naszych włosów i sprawiają, że są one zdrowsze. Włosy aby były piękne i lśniące muszą być przede wszystkim dobrze odżywione czyli decydującą rolę odgrywa tutaj właściwie zbilansowana dieta. Na włosy dobrze oddziałują potrawy zawierające w swym składzie cynk, żelazo, witaminy z grupy A i B. Najwięcej składników tych znajdziemy przede wszystkim w brukselce, kapuście, żółtku jaja kurzego. lakier hybrydowy chiodo