Peeleng i jego historia

22 grudnia 2014 | Kategoria: Wygląd | Tagi: , ,

Peeleng i jego historia Już w starożytnym Egipcie widziano potrzebę dbania o wygląd i ciało, znakomitym przykładem jest Kleopatra która kąpała się w mleku aby zachować piękną i gładką skórę. Trochę inną drogę w walce o piękne ciało wybrały Indianki, które kremowały skórę moczem połączonym z pumeksem. Przez lata próby pozyskiwania świeżej i jędrnej skóry nie ustawały. Ludzie ciągle eksperymentowali w celu uzyskania złotego środka, często nie kończyło się to dobrze czyli w efekcie skóra została poparzona lub pozostawała na niej blizna. Przełomowe dla peelingu były lata siedemdziesiąte, dopiero wtedy dokładnie przebadano co szkodzi, a co pomaga naszej skórze. Obecnie metoda peelingu dostępna jest w każdym gabinecie kosmetycznym. Peeling polega na dogłębnym oczyszczaniu skóry z wszelkich zanieczyszczeń. Zanim zostanie on przeprowadzony kosmetyczka musi dokładnie określić typ naszej skóry, w zależności od tego proponuje nam leczenie. Peeling może być także bardzo cenny jeśli chodzi o spłycanie blizn po trądzikowych, wystarczy tylko odpowiednia kuracja aby napiąć skóre i oczyścić ją. Poza profesjonalnymi zabiegami peelingującymi możemy skorzystać także z gotowych preparatów w domu. W sklepach dostępne są liczne środki z drobinkami owoców, które znakomicie ścierają wierzchnią warstwę skóry. Peeling możemy stosować nie tylko na skórę twarzy, ale też i całego naszego ciała. Peeling znakomicie odmładza cerę, warto zabiegi te przeprowadzać stosunkowo wcześnie tak, aby pozbyć się ze skóry wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli nie posiadamy w domu gotowego preparatu zawsze możemy wykonać go sami z podręcznych składników i przedmiotów domowego użytku. Do peelingu domowego znakomicie nadają się ziarna kawy, są one dość twarde i znakomicie ścierają skórę, innym pomocnym w peelingu składnikiem jest gruboziarnisty cukier który wcieramy w skórę, w ten sposób pobudzone zostaje krążenie krwi i skóra produkuje więcej kolagenu. Zabiegi z użyciem peelingu są bardzo cenne dla naszej skóry, nie powinniśmy jednak stosować ich zbyt często, dla pięknego wyglądu wystarczy jeśli przeprowadzimy je dwa razy w tygodniu. Są one dość inwazyjne i mogą w zbyt dużej ilości podrażniać skórę naszej twarzy.

 

W swej drodze do pięknych oraz zdrowych włosów nie możemy pominąć ryb, ponieważ one również są źródłem cennych składników mineralnych. Kolejnym ważnym krokiem który pomoże nam poprawić kondycję naszych włosów jest odpowiednie dbanie o nie. Na początek powinniśmy pomyśleć o dobrym szamponie, nie dajmy się nabrać na jego walory zapachowe czy wygląd zewnętrzny, liczy się skład oraz atest PZH. Do włosów powinniśmy stosować szampony delikatne, najlepiej aby były one dziecięce, ponieważ nie zawierają dużo sztucznych składników, a tym samym nie obciążają naszych włosów. Ponadto włosy powinniśmy my co kilka dni, nie codziennie ponieważ wtedy są bardziej łamliwe i wypadają. Aby zachować jak największą ilość włosów powinniśmy rozczesywać je bardzo delikatnie, kiedy będą już lekko suche. Warto też pozwolić im wysuszyć się naturalnie, gorące powietrze z suszarki tylko osłabia strukturę włosa. Jeśli chcemy aby włosy prezentowały się lepiej warto też posłużyć się właściwą odżywką do włosów która pomoże w ich rozczesywaniu oraz układaniu.

O stronie

Każdy pragnie być posiadaczem pięknych i zdrowych włosów. Z biegiem lat słabną one i zaczynają wypadać, najczęściej wypadają wiosną i jesienią wtedy możemy tracić ich nawet do osiemdziesięciu dziennie. Jeśli dotychczas cieszyliśmy się zdrowymi i gęstymi włosami, a zaczęły one intensywnie wypadać wówczas powinniśmy udać się do specjalisty, który przepisze specjalną kurację. W tej sytuacji ważny jest czas, im szybciej tym lepiej, włosy są przecież synonimem kobiecości poza tym im jest ich mniej tym częściej dochodzi do łuszczenia się skóry i w konsekwencji łupieżu. Kondycję naszych włosów możemy również poprawić sami domowymi sposobami. Mają one wiele zalet, ponieważ po pierwsze nie są tak inwazyjne jak chemia ze sklepu, a po drugie poprawiają wygląd naszych włosów i sprawiają, że są one zdrowsze. Włosy aby były piękne i lśniące muszą być przede wszystkim dobrze odżywione czyli decydującą rolę odgrywa tutaj właściwie zbilansowana dieta. Na włosy dobrze oddziałują potrawy zawierające w swym składzie cynk, żelazo, witaminy z grupy A i B. Najwięcej składników tych znajdziemy przede wszystkim w brukselce, kapuście, żółtku jaja kurzego. szybka pozyczka bez bik pożyczki pozabankowe dla zadłużonych żele w pędzelku