Jak dbać o piękny podbródek

22 listopada 2014 | Kategoria: Wygląd | Tagi: , ,

Jak dbać o piękny podbródek Jędrny owal twarzy to marzenie każdej kobiety, kiedy się rodzimy posiadamy jeden podbródek, z zbiegiem lat może jednak wykształcić się drugi. Dwa podbródki to bardzo wstydliwa sprawa dla wielu osób, dodają one lat oraz nie estetycznie wyglądają. Wina za taki stan rzeczy leżeć może przede wszystkim w genach, niektórzy od najmłodszych lat są tak zaprogramowani i bardzo trudno im radzić sobie z takim obciążeniem. Jeśli już jesteśmy genetycznie obciążeni należy uważać z odchudzaniem ponieważ może przynieść ono odwrotne skutki do zamierzonych. Poprzez radykalną dietę możemy spowodować ze podbródek będzie zwiotczały i bardziej wyeksponowany, odpowiadają za to komórki tłuszczowe, które są bardzo słabo ukrwione. Za podwójny podbródek może odpowiadać też nadwaga czy zła postawa ciała, jeśli mamy skłonności do garbienia się podwójny podbródek widoczny jest jeszcze bardziej. Aby uniknąć powstawania podwójnego podbródka lub zniwelować zmiany już istniejące należy chodzić z podniesioną głową tak by wszystkie mięśnie były stale naprężone. Ważne jest to jak śpimy, unikamy grubej poduszki ponieważ sprzyja ona opadaniu podbródka na dół, do wypoczynku stosujemy płaskie jaśki lub specjalne twarde wałki. W walce z drugim podbródkiem możemy też posłużyć się ćwiczeniami które znakomicie wzmocnią nasze mięśnie. Aby ćwiczenia przyniosły efekt muszą być wykonywane permanentnie i dokładnie. Chodzi w nich o to aby napinać nie tylko szyje ale też przyległe mięsnie twarzy ramion. Jeśli z defektem nie radzimy sobie sami , a zmiany nadal pogłębiają się wtedy pozostaje jedynie wizyta w gabinecie kosmetycznym. Kosmetolodzy proponują bardzo duży wachlarz możliwości jeśli chodzi o niwelowanie defektu. W gabinecie można skorzystać z masażu face lift, którego zadaniem jest stymulowanie mięśni i napinanie ich. Kolejną możliwością jest termoplastyka twarzy, w tej metodzie wykorzystuje się działanie fal radiowych, które odbudowują włókna kolagenowe, co za tym idzie nadają skórze świeżości i jędrności. Jak widać możliwości walki z defektem drugiego podbródka jest bardzo wiele, każdy natomiast metodę musi dobrać w zależności do swojego problemu i oczekiwań.

 

W swej drodze do pięknych oraz zdrowych włosów nie możemy pominąć ryb, ponieważ one również są źródłem cennych składników mineralnych. Kolejnym ważnym krokiem który pomoże nam poprawić kondycję naszych włosów jest odpowiednie dbanie o nie. Na początek powinniśmy pomyśleć o dobrym szamponie, nie dajmy się nabrać na jego walory zapachowe czy wygląd zewnętrzny, liczy się skład oraz atest PZH. Do włosów powinniśmy stosować szampony delikatne, najlepiej aby były one dziecięce, ponieważ nie zawierają dużo sztucznych składników, a tym samym nie obciążają naszych włosów. Ponadto włosy powinniśmy my co kilka dni, nie codziennie ponieważ wtedy są bardziej łamliwe i wypadają. Aby zachować jak największą ilość włosów powinniśmy rozczesywać je bardzo delikatnie, kiedy będą już lekko suche. Warto też pozwolić im wysuszyć się naturalnie, gorące powietrze z suszarki tylko osłabia strukturę włosa. Jeśli chcemy aby włosy prezentowały się lepiej warto też posłużyć się właściwą odżywką do włosów która pomoże w ich rozczesywaniu oraz układaniu.

O stronie

Każdy pragnie być posiadaczem pięknych i zdrowych włosów. Z biegiem lat słabną one i zaczynają wypadać, najczęściej wypadają wiosną i jesienią wtedy możemy tracić ich nawet do osiemdziesięciu dziennie. Jeśli dotychczas cieszyliśmy się zdrowymi i gęstymi włosami, a zaczęły one intensywnie wypadać wówczas powinniśmy udać się do specjalisty, który przepisze specjalną kurację. W tej sytuacji ważny jest czas, im szybciej tym lepiej, włosy są przecież synonimem kobiecości poza tym im jest ich mniej tym częściej dochodzi do łuszczenia się skóry i w konsekwencji łupieżu. Kondycję naszych włosów możemy również poprawić sami domowymi sposobami. Mają one wiele zalet, ponieważ po pierwsze nie są tak inwazyjne jak chemia ze sklepu, a po drugie poprawiają wygląd naszych włosów i sprawiają, że są one zdrowsze. Włosy aby były piękne i lśniące muszą być przede wszystkim dobrze odżywione czyli decydującą rolę odgrywa tutaj właściwie zbilansowana dieta. Na włosy dobrze oddziałują potrawy zawierające w swym składzie cynk, żelazo, witaminy z grupy A i B. Najwięcej składników tych znajdziemy przede wszystkim w brukselce, kapuście, żółtku jaja kurzego. panitorbalska.pl/c/283/meskie-portfele.html