Zdrowe paznokcie

27 listopada 2014 | Kategoria: Zdrowie | Tagi: , ,

Zdrowe paznokcie Każdy element naszego ciała jest inny i wymaga innego traktowania. Z czasem zmieniamy się, starzejemy się, tracimy włosy i pojawiają się nie chciane zmarszczki. Każdy proces można jednak spowolnić, wystarczy tylko odpowiednio wcześniej zareagować. Jeśli chodzi o paznokcie to nie wiele osób o nie dba. Pod to pojęcie nie możemy podczepić zakładanie tipsów, czy sztucznych paznokci, ponieważ w obu przypadkach zakrywamy płytkę paznokcia i niszczymy ją. Mało kto przywiązuje uwagę do zdrowych paznokci, tym czasem one znakomicie informują nas o swoim stanie. Jeśli paznokieć jest chory, lub brakuje mu podstawowych witamin wówczas na jego płytce pojawiają się liczne przebarwienia, paznokieć jest słabszy pęka i rozdwaja się. Do utrzymania paznokcia w dobrym stanie tak naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczy tylko raz w tygodniu poddać go kąpieli wodnej z dodatkiem ziół. Dobrą propozycją jest tutaj szałwia, ponieważ ta wzmacnia płytkę i odżywia. Namaczanie takie jest bardzo przyjemne i zdrowe dla naszej skóry. Kolejnym ważnym aspektem w dbaniu o paznokcie jest nie wątpliwie ich piłowanie. Do czynności tej stosujemy naturalnie pilniki, mało jednak kto orientuje się jakiego typu powinny one być, nie zaleca się pilników metalowych, ponieważ te nie zamykają płytki paznokcia i sprawiają, Że częściej się rozdwaja. Piłowanie nie tylko dobrze wpływa na wygląd naszego paznokcia ale przede wszystkim wzmacnia go. Jeśli mamy jakieś defekty na paznokciu, czyli pojawiało się przebarwienie czy też płytka jest zniszczona nie powinniśmy tego zakrywać dużą ilością lakieru, tylko raczej zastosować kosmetyki przeznaczone do paznokci czyli liczne kremy czy maseczki. Dużym wsparciem w takiej sytuacji są też zioła które nie zawierają chemii i są w pełni naturalne. Lakier owszem pięknie się prezentuje ale ma też negatywne skutki, czyli po pierwsze paznokieć jest osłabiony i co gorsza często przebarwiony. Stosowanie lakieru bez podkładu powoduje przyjmowanie lakieru przez płytkę i zżółknięcie płytki. Dużym błędem jest też zbyt częste stosowanie sztucznych paznokci, ponieważ w tym wypadku bardzo niszczymy płytkę. Paznokcie są klejone na specjalny klej i później w razie potrzeby odrywane, po takim zabiegu długo dochodzi do siebie. Czas jaki potrzebuje do odbudowania to nawet kilka miesięcy. Istnieje wiele sposobów dbania o paznokcie, mało kto je jednak przestrzega. Najczęściej ukrywamy nasze defekty po lakierem i ozdobami tym czasem to paznokcie są naszą wizytówką. W pielęgnacji nie możemy naturalnie pomijać paznokci u stóp, ponieważ te są także narażone na wiele negatywnych czynników.

 

W swej drodze do pięknych oraz zdrowych włosów nie możemy pominąć ryb, ponieważ one również są źródłem cennych składników mineralnych. Kolejnym ważnym krokiem który pomoże nam poprawić kondycję naszych włosów jest odpowiednie dbanie o nie. Na początek powinniśmy pomyśleć o dobrym szamponie, nie dajmy się nabrać na jego walory zapachowe czy wygląd zewnętrzny, liczy się skład oraz atest PZH. Do włosów powinniśmy stosować szampony delikatne, najlepiej aby były one dziecięce, ponieważ nie zawierają dużo sztucznych składników, a tym samym nie obciążają naszych włosów. Ponadto włosy powinniśmy my co kilka dni, nie codziennie ponieważ wtedy są bardziej łamliwe i wypadają. Aby zachować jak największą ilość włosów powinniśmy rozczesywać je bardzo delikatnie, kiedy będą już lekko suche. Warto też pozwolić im wysuszyć się naturalnie, gorące powietrze z suszarki tylko osłabia strukturę włosa. Jeśli chcemy aby włosy prezentowały się lepiej warto też posłużyć się właściwą odżywką do włosów która pomoże w ich rozczesywaniu oraz układaniu.

O stronie

Każdy pragnie być posiadaczem pięknych i zdrowych włosów. Z biegiem lat słabną one i zaczynają wypadać, najczęściej wypadają wiosną i jesienią wtedy możemy tracić ich nawet do osiemdziesięciu dziennie. Jeśli dotychczas cieszyliśmy się zdrowymi i gęstymi włosami, a zaczęły one intensywnie wypadać wówczas powinniśmy udać się do specjalisty, który przepisze specjalną kurację. W tej sytuacji ważny jest czas, im szybciej tym lepiej, włosy są przecież synonimem kobiecości poza tym im jest ich mniej tym częściej dochodzi do łuszczenia się skóry i w konsekwencji łupieżu. Kondycję naszych włosów możemy również poprawić sami domowymi sposobami. Mają one wiele zalet, ponieważ po pierwsze nie są tak inwazyjne jak chemia ze sklepu, a po drugie poprawiają wygląd naszych włosów i sprawiają, że są one zdrowsze. Włosy aby były piękne i lśniące muszą być przede wszystkim dobrze odżywione czyli decydującą rolę odgrywa tutaj właściwie zbilansowana dieta. Na włosy dobrze oddziałują potrawy zawierające w swym składzie cynk, żelazo, witaminy z grupy A i B. Najwięcej składników tych znajdziemy przede wszystkim w brukselce, kapuście, żółtku jaja kurzego. ranking pożyczek wosk do depilacji zestaw